De Kop-Munt Hypotheekupdate

03 juli 2025 Leestijd ± 1minuut
De Kop-Munt Hypotheekupdate

Wil je na afloop van elk kwartaal op de hoogte blijven van alle relevante ontwikkelingen in de hypotheekmarkt? Lees dan vooral Kop-Munt, want vanaf nu verzorgen wij de bekende Hypotheekupdate.

Binnenkort plaatsen we onze eerste Hypotheekupdate. Als redactioneel onafhankelijk platform voor hypotheekadviseurs, vinden we het belangrijk dat de Hypotheekupdate behouden blijft voor iedereen die met hypotheken bezig is. 

“De Hypotheekupdate vervult een waardevolle rol in de sector,” zegt Menno Luiten, directeur bij MUNT Hypotheken, de uitgever van Kop-Munt. “De rapportage bevat onder meer cijfers over hypotheekomzet, aantallen afgesloten hypotheken, gemiddelde hypotheeksommen, en prijsontwikkelingen. Wij richten ons op deze vertrouwde elementen en voegen daar duiding door experts aan toe." 


Lees ook
Hypotheekupdate Q2 2026: Markt blijft groeien, ondanks oplopende rente

Hypotheekupdate Q2 2026: Markt blijft groeien, ondanks oplopende rente

De hypotheekmarkt heeft ook in het tweede kwartaal de opgaande lijn doorgetrokken. Dat blijkt uit de Hypotheekupdate Q2 2026 die nu op Kop-Munt staat. Zowel de hypotheekomzet als het aantal afgesloten hypotheken stegen als we het vergelijken met het eerste kwartaal van dit jaar en met het tweede kwartaal van vorig jaar. Dat is opvallend, omdat de hypotheekrente juist verder opliep en de economische en geopolitieke onzekerheid toenam.  

De hypotheekmarkt wordt ongelijker en dat vraagt om persoonlijker en strategisch advies
Column

De hypotheekmarkt wordt ongelijker en dat vraagt om persoonlijker en strategisch advies

De Nederlandse hypotheekmarkt groeit, maar wordt tegelijkertijd steeds ongelijker. Achter de recordcijfers van 2025, met ruim 563.000 hypotheekaanvragen (+16,5%), schuilt een duidelijke realiteit: niet iedereen profiteert in gelijke mate van deze groei. De nieuwe HDN-klantprofielen maken dit scherper zichtbaar dan ooit. Met acht kopersgroepen en drie niet-kopersgroepen wordt duidelijk hoe groot het verschil is. Sterker nog: de verschillen tussen groepen nemen toe. En dat heeft directe gevolgen voor toegang tot financiering.

Recordjaar voor hypotheken. En de starter dan?
Column

Recordjaar voor hypotheken. En de starter dan?

De hypotheekmarkt heeft een recordjaar achter de rug. Nog nooit werden zoveel hypotheekaanvragen gedaan. Wie alleen naar de cijfers kijkt, ziet een sector die draait als een zonnetje. Productie omhoog. Volumes omhoog. Partijen die het soms met hangen en wurgen net aankunnen. Maar wie iets verder kijkt, ziet een andere realiteit. Eén waarin starters steeds verder onder druk staan. En een ontwikkeling die op langere termijn kan leiden tot onwenselijke maatschappelijke ongelijkheid. 

Annemarie van Gaal: ‘Ondernemen begint bij luisteren naar de markt’

“Wie met succes wil ondernemen in een veranderende wereld, moet bereid zijn het eigen gelijk los te laten en de markt naar binnen te halen.” Aan het woord is ondernemer, investeerder, auteur en tv-persoonlijkheid Annemarie van Gaal. Tijdens de drukbezochte MUNT Stamppotparty gaf zij een inspirerende presentatie over haar jaren in Rusland, waar zij bouwde aan een succesvol media-imperium. De lessen die zij toen leerde, deelde zij met het publiek. 

Nieuwsbrief

Als eerste de achtergronden bij het hypotheeknieuws lezen? Benieuwd naar opinies uit de markt? Meld je aan voor de nieuwsbrief en je mist nooit meer iets op www.kop-munt.nl

 

Om u beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Als u verder gaat op onze website gaan we ervan uit dat u dat goed vindt. Meer weten? Lees dan de privacy policy.