Dalende rentes, koffiedrinkende accountmanagers, kapitaalvernietiging en de loonkloof

02 januari 2025 Leestijd ± 4minuten
Dalende rentes, koffiedrinkende accountmanagers, kapitaalvernietiging en de loonkloof

Wekelijks deelt een van onze columnisten een prikkelend inzicht. Deze columns werden afgelopen jaar het beste gelezen door bezoekers van Kop-Munt.nl.

De ECB verlaagt de rente, waarom daalt de hypotheekrente niet mee? 

Een van de meest gestelde vragen die Evelien van Hilten krijgt, is: ‘Waarom daalt de hypotheekrente niet evenveel als de ECB-rente?’ Zij duikt wat dieper in de materie. 

https://www.kop-munt.nl/munt/archief/de-ecb-verlaagt-de-rente-waarom-daalt-de-hypotheekrente-niet-mee/ 

Koffiedrinken met accountmanagers kan leiden tot indrukwekkende nieuwe proposities van geldverstrekkers 

Iedereen kent ze wel, de accountmanagers van de geldverstrekkers. Je hebt ze in verschillende soorten en smaken. Volgens Quintus Winkler kun je ze in drie categorieën onderverdelen. 

https://www.kop-munt.nl/kop/archief/koffiedrinken-met-accountmanagers-kan-leiden-tot-indrukwekkende-nieuwe-proposities-van-geldverstrekkers/ 

Eigen woning stiekem verhuren is kapitaalvernietiging, bijna de helft van de bankveilingen betreft panden die verhuurd zijn 

Wil een klant stiekem een woning verhuren waar een hypotheek op rust? Dan heeft hij of zij een recept voor ellende. Voor je het weet, wordt de woning geveild door de geldverstrekker en blijft de oud-eigenaar achter met een forse financiële strop, schrijft Aad Romijn. 

https://www.kop-munt.nl/kop/archief/eigen-woning-stiekem-verhuren-is-kapitaalvernietiging-bijna-de-helft-van-de-bankveilingen-betreft-panden-die-verhuurd-zijn/ 

Het verschil tussen mannen en vrouwen: bij scheiding verliezen vrouwen eenvijfde van hun koopkracht, bij mannen blijft die gelijk 

Wist je dat 44% van de vrouwen in Nederland financieel afhankelijk is van de partner of de overheid? In Nederland is er een loonkloof van 13%, omdat vrouwen minder vaak een leidinggevende functie bekleden, schrijft Carla Muters. Ook werken vrouwen vaker in sectoren die minder betalen zoals de zorg of de kinderopvang. Na het krijgen van kinderen gaan vrouwen er in de eerste vijf jaar 32% in salaris erop achteruit, het inkomen van mannen blijft nagenoeg hetzelfde.   

https://www.kop-munt.nl/kop/archief/het-verschil-tussen-mannen-en-vrouwen-bij-scheiding-verliezen-vrouwen-eenvijfde-van-hun-koopkracht-bij-mannen-blijft-die-gelijk/ 

Rente is relatief laag, toch wil klant kort vastzetten – tegen het hypotheekadvies in 

De afgelopen jaren werden er massaal lange rentevasteperiodes afgesloten. Dat was heel logisch, want de rente was historisch laag en op die manier konden klanten jarenlang hun renterisico afdekken, zo schreef Michiel van der Linde, destijds directeur bij FlexFront. 

https://www.kop-munt.nl/kop/archief/rente-is-relatief-laag-toch-wil-klant-kort-vastzetten-tegen-het-hypotheekadvies-in/ 


Lees ook
Koffiedrinken met accountmanagers kan leiden tot indrukwekkende nieuwe proposities van geldverstrekkers
Column

Koffiedrinken met accountmanagers kan leiden tot indrukwekkende nieuwe proposities van geldverstrekkers

Iedereen kent ze wel, de accountmanagers van de geldverstrekkers. Je hebt ze in verschillende soorten en smaken. Grofweg kun je ze in drie categorieën onderverdelen. 

Eigen woning stiekem verhuren is kapitaalvernietiging, bijna de helft van de bankveilingen betreft panden die verhuurd zijn
Column

Eigen woning stiekem verhuren is kapitaalvernietiging, bijna de helft van de bankveilingen betreft panden die verhuurd zijn

Wil een klant stiekem een woning verhuren waar een hypotheek op rust? Dan heeft hij of zij een recept voor ellende. Voor je het weet, wordt de woning geveild door de geldverstrekker en blijft de oud-eigenaar achter met een forse financiële strop. 

Luiten: 'Offerterente niet meer van deze tijd'

Luiten: 'Offerterente niet meer van deze tijd'

Hypotheekadviseurs die voor klanten een hypotheek met offerterente aanvragen in plaats van dag- of dalrente, gaan mogelijk voorbij aan de zorgplicht voor de consument. Adviseurs moeten een bijzonder sterk verhaal hebben waarom offerterente een goede keus is als de verwachting is dat de rentes dalen. Die offerterente raakt de vaak nietsvermoedende consument bij een dalende hypotheekrente namelijk in de portemonnee. 

Niemand durft het te zeggen: de keizer loopt naakt rond
Column

Niemand durft het te zeggen: de keizer loopt naakt rond

Ken je dat sprookje nog: De Kleren van de Keizer? Het plot was dat de keizer op zoek was naar de meest exclusieve kleren en uiteindelijk naakt door de straten liep – maar niemand durfde het te zeggen. Wie in de hypotheekbranche marcheert rond in de blote kont? 

Nieuwsbrief

Als eerste de achtergronden bij het hypotheeknieuws lezen? Benieuwd naar opinies uit de markt? Een voorsprong nemen op je kennistest-tegenstanders? Meld je aan voor de nieuwsbrief en je mist nooit meer iets op www.kop-munt.nl

 

Om u beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Als u verder gaat op onze website gaan we ervan uit dat u dat goed vindt. Meer weten? Lees dan de privacy policy.