Meer dan cijfers: de hypotheekadviseur als 'life coach'

06 december 2024 Leestijd ± 2minuten
Meer dan cijfers: de hypotheekadviseur als 'life coach'

Wie denkt dat een hypotheekadviseur alleen maar met rentepercentages en leencapaciteiten bezig is, heeft het mis. Onze spreekkamer is allang geen kantoorruimte meer, maar een soort moderne wellness-zone waar financiële gezondheid en mentale veerkracht samenkomen. Tussen de designstoelen en de kalmerende achtergrondmuziek transformeer ik van cijferaar tot life coach, van adviseur tot vertrouwenspersoon. 

Elke dag opnieuw stap ik in de schoenen van een luisterend oor. De starters die binnenkomen, hun ogen stralend van enthousiasme, zien alleen maar de mooiste toekomst voor zich. Ze hebben die eerste woning al helemaal ingericht in hun hoofd, voordat de hypotheekofferte überhaupt is opgesteld. Hun optimisme is aanstekelijk, maar tegelijkertijd weet ik dat de realiteit soms weerbarstiger is dan hun dromen. 

Dan zijn er de koppels die willen verbouwen. Vaak zit er meer achter dan alleen maar vierkante meters winnen of de keuken moderniseren. In die gesprekken gaat het over dromen, over samenleven, over de toekomst die ze samen voor ogen hebben. Soms proef je de spanning, de twijfels die tussen de regels door sluimeren. Een verbouwing is nooit zomaar een verbouwing – het is een metafoor voor de relatie zelf. 

Schrijnender worden de gesprekken als stellen uit elkaar gaan. Plots moet een gezamenlijke hypotheek worden ontvlochten, een financiële scheiding die onlosmakelijk verbonden is met de emotionele scheiding. Hier ben ik meer relatietherapeut dan financieel adviseur. Elk woord moet zorgvuldig worden gewogen, elke optie genuanceerd besproken. 

De kunst is luisteren. Echt luisteren. Niet alleen naar de woorden, maar ook naar wat er niet gezegd wordt. Een goed hypotheekgesprek is net zo veel therapie als financieel advies. We mediteren bijna tussen de hypotheekregels door, zoeken rust in complexe beslissingen, bieden een luisterend oor dat verder gaat dan spreadsheets en rentetarieven. 

Aan het eind van elke dag besef ik: dit vak is veel meer dan hypotheken verstrekken. Het gaat over mensen begeleiden in cruciale levensfasen. Over vertrouwen geven, rust brengen en perspectief bieden. Achter elke hypotheek schuilt een verhaal, en dat verhaal is mijn werkelijke opdracht. Ik zou bijna willen kiezen voor een setting die meer weg heeft van een coaching praktijk dan van een traditioneel kantoor. Zachte verlichting, planten die zuurstof en rust ademen, een espressoapparaat dat net even dat extra comfort geeft. Het is niet langer alleen een financieel gesprek, maar een holistische benadering van life planning. Wie weet heb ik hier wel een gat in markt…. 

 


Lees ook
De ECB verlaagt de rente, waarom daalt de hypotheekrente niet mee?
Column

De ECB verlaagt de rente, waarom daalt de hypotheekrente niet mee?

Een van de meest gestelde vragen die ik de laatste tijd krijg, is: ‘Waarom daalt de hypotheekrente niet evenveel als de ECB-rente?’ Donderdag houdt de ECB weer een persconferentie over hun rentebesluit. Laten we er daarom eens wat dieper induiken.  

“Starters en alleenstaanden profiteren van nieuwe hypotheekregels in 2025”

“Starters en alleenstaanden profiteren van nieuwe hypotheekregels in 2025”

Elke week bespreken we het belangrijkste nieuws uit de hypotheeksector met een adviseur. Deze week hebben we het met Nick Heijmans van HypotheekXperts over funderingsproblemen en de nieuwe hypotheekregels in 2025.  

‘Handmatig berekenen van de eigenwoningschuld is voor adviseurs bijna niet meer te doen’
Adviseur van de maand

‘Handmatig berekenen van de eigenwoningschuld is voor adviseurs bijna niet meer te doen’

Voor sommigen zal het een ondoorgrondelijk Excel-bestand zijn, voor Patrick Betman van TMA Consultancy is het zijn werk én zijn hobby. In ruim twee decennia heeft hij het voor hem ideale softwarepakket geperfectioneerd. “Zo kan ik niet alleen laten zien wat ik belangrijk vind, maar vooral ook wat de klant graag wil zien”, stelt Betman, die zichzelf een ‘vreemde eend in de bijt’ noemt. 

Wat doet de hypotheekmarkt in 2025? ‘Meer starters en meer oversluiters’

Wat doet de hypotheekmarkt in 2025? ‘Meer starters en meer oversluiters’

De hypotheekmarkt is in 2024 goed hersteld en ook volgend jaar ziet er positief uit. Het aantal starters op de woningmarkt zal verder toenemen, zo blijkt uit een marktprognose over 2025 van MUNT Hypotheken. Ook het aantal oversluitingen neemt iets toe. “Oversluiters profiteren van de lagere rente”, legt MUNT-directeur Menno Luiten uit.

Nieuwsbrief

Als eerste de achtergronden bij het hypotheeknieuws lezen? Benieuwd naar opinies uit de markt? Een voorsprong nemen op je kennistest-tegenstanders? Meld je aan voor de nieuwsbrief en je mist nooit meer iets op www.kop-munt.nl

 

Om u beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Als u verder gaat op onze website gaan we ervan uit dat u dat goed vindt. Meer weten? Lees dan de privacy policy.