Klantreviews en hypotheekadvies: ’Zeg wat je doet en doe wat je zegt’

11 februari 2026 Leestijd ± 4minuten
Klantreviews en hypotheekadvies: ’Zeg wat je doet en doe wat je zegt’

Wie zich oriënteert op een hypotheekadviseur, begint deze zoektocht vaak online. Klantreviews spelen hierbij een belangrijke rol. “Niet alleen als hulpmiddel bij het maken van een goede keuze, maar óók als spiegel voor de adviseur zelf”, vertelt Rémon Grimbergen. Hij is samen met compagnon Maxim Visscher eigenaar van De Hypotheekshop in de regio Leiden, Lisse, Roelofarendsveen en Voorschoten. 

Belangrijke beslissingen in je leven neem je niet zomaar. Een woning kopen of het afsluiten van een hypotheek: voor de gemiddelde consument is dit geen dagelijkse kost. Je wilt kunnen vertrouwen op een goed advies dat past bij de persoonlijke situatie. Een tip van een bekende kan helpen, maar je wilt bijvoorbeeld ook weten of een adviseur als specialist is geregistreerd, hoe andere klanten de dienstverlening beoordelen en welke tarieven er worden gevraagd. Dan kunnen reviews een goede informatiebron zijn, vindt Rémon. “Er zijn verschillende platforms waarop klanten hun reviews kunnen delen. Die geven een breder en veel objectiever beeld dan alleen mond-tot-mondreclame”, zegt hij. “Tientallen mensen delen hun ervaringen en dat helpt om een completer beeld te krijgen van de adviseur die straks aan tafel zit.” 

 

De ‘zachte kanten’ van hypotheekadvies 

Hypotheekadvies draait al lang niet meer alleen om rentepercentages en maandlasten, benadrukt Rémon. “Juist de ‘zachte’ kant van het vak - bereikbaarheid, meedenken en het bieden van duidelijkheid in elke stap van het adviestraject - is belangrijk voor klanten. Reviews maken zulke zachtere kenmerken zichtbaar. In reviews lees je bijvoorbeeld vaak terug of een adviseur echt betrokken is, ook buiten kantoortijden bereikbaar is en of het klantbelang vooropstaat”, somt hij op. “Een hypotheek is voor veel mensen de belangrijkste financiële beslissing in hun leven. Als zij vooraf kunnen zien dat anderen zich goed geholpen voelen, geeft dat veel rust.” 

 

Wat reviews wél en niet zeggen 

Toch waarschuwt Rémon voor een te eenzijdige interpretatie. “Reviews zijn vooral een waardevol hulpmiddel. Ze zeggen veel over service en klantbeleving, maar minder over de technische aspecten van het advies”, legt hij uit. “Fiscale constructies of complexe berekeningen zie je zelden terug in een beoordeling. Daarom is de context belangrijk. Zijn de reviews over een kantoor recent? Zie je een rode draad en in klantervaringen? Maar ook: zijn ze geloofwaardig?” zegt hij. “Als een review te jubelend is, zonder concrete voorbeelden, mag je best kritisch zijn.” Het onderscheid tussen zulke ‘glanzende recensies’ en echte ervaringen zit vaak in de details. “Geloofwaardige reviews beschrijven specifieke situaties. Zoals hoe iemand is geholpen in complexe of onverwachte situaties en hoe een adviseur heeft meegedacht.” Overigens raadplegen ook adviseurs - en Grimbergen is geen uitzondering - regelmatig reviews. “Het houdt je scherp. Je ziet welke dingen klanten waarderen en waar ze juist op afhaken. Dat helpt om je dienstverlening te verbeteren.”  

 

Mondige klanten leiden tot betere adviesgesprekken 

Dat klanten beter geïnformeerd en kritischer aan tafel komen, beschouwt Rémon als iets positiefs. “Klanten verwachten meer - en terecht”, zegt hij. “Dat dwingt je om helder te zijn. Ons motto is: ‘Zeg wat je doet en doe wat je zegt’. Reviews dragen daaraan bij. Als dat wat je adviseert en wat je laat zien aansluit op wat klanten eerder hebben gelezen, bevestigt dat het vertrouwen.” Rémon is voorstander van de transparantie die dat tot gevolg heeft. In de praktijk probeert hij daar zelf elke dag inhoud aan te geven. Dat is niet onopgemerkt gebleven. Zo was Rémon, één van de genomineerden voor het Gouden Kompas 2025 dat tijdens de Stamppotparty van MUNT Hypotheken is uitgereikt. Vorig jaar won hij het Zilveren Kompas - een heel bijzonder moment. “Zo’n prijs laat zien dat persoonlijke aandacht en écht luisteren het verschil maken”, zegt hij. “Dit jaar was ik, samen met onze adviseur uit Leiden-Oost, John van Overloop, opnieuw genomineerd voor het Gouden Kompas 2025. Dat voelt als een groot compliment van onze klanten en een mooie erkenning voor ons team.” 

 

Het begin van een zoektocht, niet het eindpunt 

Het Gouden Kompas is ook een mooie uitnodiging aan collega’s om het gesprek te blijven voeren over kwaliteit, transparantie en keuzevrijheid voor klanten. Volgens Rémon maken reviews de markt transparanter. “Elke adviseur kan op zijn website vertellen hoe goed hij is. Maar uiteindelijk bepaalt de klant of dat klopt.” Daarmee zijn reviews een handig hulpmiddel, voor adviseurs én voor klanten. “Lees reviews, maar blijf ook zelf vragen stellen”, benadrukt hij. “Een goede review is het begin van de zoektocht, niet het eindpunt.” 


Lees ook
Deze adviseurs maken kans op Het Gouden Kompas 2025: alle genomineerden voor de verkiezing van de Meest Onafhankelijke Adviseur

Deze adviseurs maken kans op Het Gouden Kompas 2025: alle genomineerden voor de verkiezing van de Meest Onafhankelijke Adviseur

Wie functioneert als het ultieme kompas voor klanten die richting zoeken in een ondoorgrondelijke markt? Lees hier wie kans maakt om verkozen te worden tot de Meest Onafhankelijke Adviseur van 2025 en daarmee het felbegeerde Gouden Kompas in ontvangst mag nemen. De bekendmaking vindt plaats tijdens de jaarlijkse MUNT Stamppotparty in Madurodam.  

De MUNT Stamppotparty 2026: boerenkool, inspiratie en het Gouden Kompas

De MUNT Stamppotparty 2026: boerenkool, inspiratie en het Gouden Kompas

Op 15 januari 2026 wordt Madurodam in Den Haag opnieuw het toneel van hét warmste evenement in de koudste maand van het jaar. De MUNT Stamppotparty is terug voor haar derde editie. Van 17:00 tot 21:00 uur draait alles om goed gezelschap, stevige kost en scherpe gesprekken over onafhankelijk advies.

Kop-Munt Hypotheekspreekuur met Frank Paalman: prangende vragen, praktische antwoorden

Kop-Munt Hypotheekspreekuur met Frank Paalman: prangende vragen, praktische antwoorden

Hoe pas je de complexe fiscale eigenwoningregeling op juiste wijze toe? Hoe onderbouw je je advies conform de richtlijnen van de AFM? En hoe kunnen drie volwassenen samen een huis kopen? Frank Paalman heeft het allemaal voorbij zien komen. Op dinsdag 11 november beantwoordt hij tijdens het Kop-Munt Hypotheekspreekuur de meest uiteenlopende vragen van hypotheekadviseurs. Van fiscale kwesties tot adviesdilemma’s uit de praktijk. 

Zomervakantie en hypotheekadvies: een onmogelijke combinatie?
Column

Zomervakantie en hypotheekadvies: een onmogelijke combinatie?

Vroeger was alles anders. Althans, als het om hypotheekadvies ging. Zodra de zon ging schijnen en de bouwvak naderde, wist je het: het werd rustiger. Klanten zaten op de camping, adviseurs konden met de voeten omhoog in Frankrijk. Even op adem komen na de hectiek. Maar die tijd is voorbij. 

Nieuwsbrief

Als eerste de achtergronden bij het hypotheeknieuws lezen? Benieuwd naar opinies uit de markt? Meld je aan voor de nieuwsbrief en je mist nooit meer iets op www.kop-munt.nl

 

Om u beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Als u verder gaat op onze website gaan we ervan uit dat u dat goed vindt. Meer weten? Lees dan de privacy policy.